Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 9579738



*

nr 957 9738


Ram

1800-tal, med bemålat tryck, ramens innermått: 37 x 30


Utrop:

800 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 april 2015
kl 20:35:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/4 13:13:16 1      100 kr
25/4 12:06:08 2      Vinnande bud
26/4 16:49:28 3      200 kr
26/4 16:49:28 2      250 kr (Budbetjänt)
26/4 16:49:35 3      300 kr
26/4 16:49:35 2      350 kr (Budbetjänt)
27/4 19:43:57 4      400 kr
27/4 19:43:57 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat tryck ram ramar
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:27
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:07
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7040 Skulptur/sparb..
    Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:56
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:45




Ladda ner broschyr